کدام نسخه پی اچ پی برای وردپرس بهتر است

کدام نسخه پی اچ پی برای وردپرس بهتر است

انجمن‌های خارجی چند سالی است که در مورد نسخه پی اچ پی مناسب وردپرس بحث و گفت و گو دارند. بالاخره زمان استفاده از نسخه‌های پی اچ پی ۷ و بالاتر رسیده یا همچنان بهترین نسخه همان ۵٫۶ است!

در اجرایی که ما روی سایت حامی وردپرس انجام دادیم در صورت نصب بودن وردپرس خام به همراه قالب‌های پیش‌فرض وردپرس اجرا روی نسخه ۷٫۲ بهتر از نسخه ۵٫۶ بود اما مشکل از جایی شروع می‌شود که تصمیم می‌گیرید از پلاگین ها و قالب‌های موجود در وب استفاده کنید. اکثر افزودنی‌های وردپرس مشکلاتی با نسخه‌های جدید پی اچ پی دارند.

وردپرس چه می گوید؟

وردپرس در وب سایت رسمی خود پیشنهاد داده که برای اجرای وردپرس از یک‌هاست که از نسخه php 7.3 و بالاتر پشتیبانی می‌کند استفاده کنید. وردپرس همچنین عنوان کرده که اجباری برای استفاده از نسخه ۷٫۳ و بالاتر نیست و وردپرس همچنان روی php 5.2 و بالاتر نیز به خوبی کار می‌کند. اما پیشنهاد می دهد به جهت مسائل امنیتی حتماً از آخرین نسخه php استفاده کنید.

وردپرس در کنار پی اچ پی پیشنهاد می‌دهد که از هاستینگی استفاده کنید که mysql 5.6 و بالاتر یا mariadb 10 و بالاتر روی آن نصب شده باشد.

پی اچ پی ۵٫۶ و ۷ دیگر پشتیبانی نمی شود

سال ۲۰۱۸ آخرین سالی بود که php 5.6 و php 7 پشتیبانی می‌شدند و عملاً در صورت وجود باگ‌ها امنیتی و مشکلات ساختاری در این نسخه‌ها هیچ به روز رسانی در کار نخواهد بود.

نسخه‌های قدیمی‌تر مثل ۵٫۲ یعنی حداقل پیش نیاز وردپرس ۸ سالی است که به روز رسانی نمی‌شود و استفاده از آنها کاملاً غیر عقلانی است.

کدام نسخه از php 7.x مناسب است

اولین نسخه از آن یعنی php 7.0 که مدتی است دیگر به روز رسانی‌های امنیتی را دریافت نمی‌کند. نسخه ۷٫۱ پی اچ پی هم به زودی از رده پشتیبانی خارج می‌شود و گزینه‌های پیش رو نسخه ۷٫۲ و ۷٫۳ پی اچ پی خواهد بود.

erlend eide یک فرایند بنچمارک روی این دو نسخه از php انجام داده و نتیجه آن به شرح زیر است.

PHP 7.2 میانگین: اجرای ۱۹۲ درخواست در ثانیه
PHP 7.3 میانگین: اجرای ۲۲۴ درخواست در ثانیه

از این بنچمارک می‌توان به این نتیجه رسید که php 7.3 در حدود ۱۷ درصد عملکرد بهتری نسبت php 7.2 دارد.

در مجموع می‌توان این‌طور نتیجه گیری کرد که استفاده از php 7.3 در صورتی که مشکل اساسی برای سایت شما ایجاد نکند علاوه بر امنیت بالا باعث افزایش سرعت سایت شما نیز خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.